enjoy your JOURNEY

Hikayemiz

Tüm Derinliklerin Sahibi “Deniz’den İlhamla…

Sjórinn Istanbul, meditasyon, ev ve tasarım odaklı bir yaşam tarzını benimseyenlerin markasıdır. “Deniz”in, özgürlüğü huzura kavuşturan derin maviliğinden, onun coşkulu ve berrak formundan, dalgalarının sakinleştirici sesinden  ilham alarak  tasarlanan Sjórinn,  rahatlığı gözeterek & ön plana alarak geliştirildi.

Gerçek hikayeleri olan, insanlar için  gerçek ürünlere inanıyoruz.  Dikkatli ve bilinçli tüketimi, yaşam tarzına entegre eden bir nesle hizmet etmeyi hedefliyoruz. Bu anlamda temel motivasyon kaynağımız; organik, bitki bazlı ve sürdürülebilir geri dönüşümü destekleyen malzemeler kullanmak.

Hepimizin doğada ‘bir ve eşsiz’ olduğuna inanıyor ve doğanın, insan eliyle oluşturulan her şeyin aslında gerçek ilham kaynağı olduğunu biliyoruz. Bu bilinçle de size doğa ile bir olduğunuz meditasyon sürecinizde rahatlatıcı ve doğal bir his yaşatmaya söz veriyoruz.

Şimdiye,
An’a ve
Gerçeğe bağlılığımızla,
Kendinize ait yeni konfor alanınızı yaratmanız için tüm derinliklerin sahibi “Deniz”den ilhamla sizin için doğuyoruz.

 

Neden Sjórinn Istanbul?

Merhaba, ben Deniz.

Sjórinn Istanbul’un kurucusu ve tasarımcısıyım. Uzun yıllar farklı sektörlerden birçok yerli/yabancı markanın iletişim ve proje süreçlerini yönettim, hala bu alanda danışmanlık vermeye devam ediyorum.

Hayalim; çocukluğuma dair nefesimi kesen, bana ışık tutan, eşsiz anılarımı içinde barındıran bir marka yaratıp, bunu güzel ruhlara sahip insanlarla, sevgi dolu bir enerjiyle paylaşmak ve bunu içimde her geçen gün büyütmekti.

Sjórinn Istanbul’u kurarken, “Deniz” in, özgürlüğü huzura kavuşturan derin maviliği, onun coşkulu ve berrak formu, dalgalarının sakinleştirici sesi en büyük ilhamım oldu.

Sjórinn’in (Siyorin olarak okunuyor) anlamı İzlandaca, ‘Deniz’ demek. Kendi iç̧ denizimde yasadığım tüm duygu ve düşünceler hayata geçirdiğim bu markada olsun istedim.

Neden İzlandaca diye sorarsanız; doğduğum gün aileme babamın Karadeniz’de eşine ender rastlanan kocaman bir balık (morina balığı) tutmasıyla büyük bir hediye vermişim. İsmim bu yüzden Deniz, balıktan eve döndüğünde de denizde olsun diye…

Doğduğum gün bütünleştiğim, beni cesaretlendiren bu büyük balık, hikayemdeki pusulam.  Dünyanın en büyük balıkları olarak bilinen balinaların bu yolculuğumda bana rehberlik etmesini istedim. Balinaların başkenti olarak tanımlanan bölge İzlanda… Kendi farkındalık yolculuğum da babamı kaybettikten sonra başladı. Sjórinn ve onun bir kuyruğun peşindeki hikâyesi, kendi hikayeme ortak oldu.

Bu hikâyeye doğdum topraklardan da doğal bir ürün eklemek istedim. Yüzmeyi ilk öğrendiğim, eşsiz renkteki yeşille mavinin buluştuğu bir Karadeniz koyundan aldığım doğal deniz kumu taneciklerini minderlere ekleyerek, tüm bu denizde başlayan hikayemle, meditasyon pratiğinizde somut dünya ile aranızdaki bağ̆ olmak istedim.

İçinizdeki denize yapacağınız yolculukta balinaların derinlerdeki hayatları, nefes alışları ve hayranlık uyandırıcı dengeleri, kendinizi yeniden keşfetmek için rehberiniz olsun dilerim.

Tasarladığım zamansız ürünlerin, kendi akışınıza yapacağınız yolculukta,  sadece ‘sen zamanı’ olmasını umut ediyorum.

Rahatlayın ve daha yavaş, sürdürülebilir bilinçli bir yaşam sürmek için kendi yolculuğunuzun akışında dinginleşin.

Farkındalığımız

Özenli Üretim

Etik kaynaklı, Çevre dostu

Her şeyin birbiri ile bağlı olduğu bir dünyada yaşıyoruz. Sjórinn Istanbul olarak, ürünlerimizi  bilinçli, amacına yönelik ve bilge bir şekilde sizinle buluşturabilmek için çalışıyoruz. Kullanmış olduğumuz  materyallerimiz ve emeğimiz, kaynaklarından meditasyon alanınızda yerini alana kadar tamamen izlenebilir.

Yani; Mahsulden mindere!

Yüksek performanslı ve bilinçli olarak geliştirilmiş ürünlerimizi, uzun ömürlü, doğal aynı zamanda da kaliteli malzemeler kullanarak, küçük miktarlarda özenli ve etik üretim yapan bağımsız yerel zanaatkârlarla çalışıyoruz.

Sürdürülebilir olan tüm ürünlerimiz etik malzeme ve işçilikle üretilir. Size ve kendimize değer verirken, aynı zamanda başkalarına ve çevreye de değer veriyoruz.

Niyetimiz; kendimize nazik olmak ve karşılığında başkalarının refahını olumlu yönde etkilemek. Aynı zamanda, yaşam alanımızın iç dünyamız üzerinde büyük  bir etkisi olduğunu  unutmadan, şimdiki ana hızla geri dönerken gerçek benliğinize  yenilenerek bağlanabileceğiniz  rahat ve huzurlu bir meditasyon alanı yaratmanıza yardımcı olmak .

Sizin; kendinizi, sevdiklerinizi ve hatta  topluluğunuz dışında bir yabancıyı bile iyilikle gözettiğinizi biliyoruz. Bu daha derin bir  refahın, öz bakımın ve esas iyiliğin temellerini oluşturabilmek demek.    Ürünlerimizi satın aldığınızda da aynı şekilde, zanaatkârlarımızı ve kar amacı gütmeyen ortaklarımızla birlikte çevremizi de özenle gözetmiş olursunuz.

Ürünlerimiz; 

Ürünlerimizin tamamı bitki bazlı, doğal ve geri dönüşümü destekleyen malzemeler kullanılarak tasarlandı ve etik bilinciyle üretildi.

Yüksek performans odağıyla geliştirilen ürünlerimizin temelinde rahatlığı  sağlayacak olan kaliteli, uzun ömürlü ve doğal malzemeler  kullandık. Bu süreçte hepimiz doğayla  bir olduğu,  ürettiğimiz her şeyde doğanın  ve doğal olanın etkisini hissetmenize özen gösterdik.  Bu bilinçle de size doğa ile bir olduğunuz meditasyon sürecinizde rahatlatıcı ve doğal bir his yaşatmaya söz veriyoruz.

Amacı olan bir tasarım;

Son zamanlarda ki tüketim kültürüne karşı,   niyetimiz; amacı olan ürünler tasarlamak.   Minderlerimiz oldukça iyi  görünüyor, ancak  bundan önemlisi onları nasıl kullandığınız.  Meditasyonu  ve farkındalığı  deneyimlemenize yardımcı  olup,  size ilham  olurken ilk denemeniz için de sizi cesaretlendirmek istiyoruz!

Güncelleniyor…
  • Sepetinizde ürün bulunmuyor.